The Value of Learning History/uk

From Gospel Translations

Jump to:navigation, search

Related resources
More By
Author Index
More About
Topic Index
About this resource

©

Share this
Our Mission
This resource is published by Gospel Translations, an online ministry that exists to make gospel-centered books and articles available for free in every nation and language.

Learn more (English).

By About

Урок Юди

Невеличкий лист Юди вчить нас, наскільки важливо вчити історію. Це не головне в його листі. Але це вражає.

У передостанній книзі Біблії Юда заохочує святих «боротися за віру, раз дану святим» (вірш 3). Його лист – це заклик до пильності, «бо крадькома повходили деякі люди..., безбожні, що благодать нашого Бога обертають у розпусту, і відкидаються єдиного Владику і Господа нашого Ісуса Христа» (вірш 4). Юда подає яскравий опис цих людей. Вони «зневажають, чого не знають» (вірш 10). Вони – «ремствувачі, незадоволені з долі своєї, що ходять у своїх пожадливостях, а уста їхні говорять чванливе; вони вихваляють особи для зиску» (вірш 16). Це – «ті, хто відлучується від єдності, тілесні, що духа не мають» (вірш 19).

Така нищівна оцінка людей, які перебувають не десь за межами церкви, а «повходили крадькома». Юда прагне показати, якими вони є насправді, аби церкву не одурено і не зруйновано через їхні облудні вчення та аморальну поведінку.

Одна з його стратегій полягає в тому, щоб порівняти їх з іншими особами й подіями в історії. Наприклад, він говорить: «Як Содом і Гоморра та міста коло них, що таким самим способом чинили перелюб та ходили за іншим тілом, понесли кару вічного огню, і поставлені в приклад» (вірш 7). Отож Юда порівнює цих людей з Содомом і Гоморрою. Таким чином він каже, що Содом і Гоморра – "приклад" того, що станеться, якщо люди житимуть подібно до цих переступників. То ж бо, на думку Юди, знання історії Содому й Гоморри вельми корисне для виявлення такої помилки й остороги святих.

Так само у вірші 11 Юда подає ще три посилання на історичні події як порівняння з тим, що коїться в його дні серед християн. Він каже «Горе їм, бо пішли вони дорогою Каїновою, і попали в обману Валаамової заплати, і загинули в бунті Корея!» Це дуже прикметно. Нащо посилатися на три різні історичні події, що сталися тисячі років тому – Буття 19 (Содом), Буття 3 (Каїн), Числа 22-24 (Валаам), Числа 16 (Корей)? Навіщо?

Для цього є три причини: 1) Юда припускає, що читачі знають ці історії! Чи ж не диво! Це було у першому столітті! У хаті в людей книжок не було. Не було Біблій. Не було аудіозаписів. Лише усна традиція. І він припускав, що вони знатимуть, що таке «шляхи Каїна», «помилка Валаама» і «повстання Корея»! А ви знаєте? Хіба це не дивовижа! Він сподівається, що вони знають. Це змушує мене думати, що наші стандарти знання Біблії в церкві сьогодні занадто низькі.

2) Юда припускає, що знання цієї історії освітить нинішню ситуацію. Християни краще впораються з помилкою сьогодні, якщо вони знатимуть подібні ситуації з минулого. Тобто історія важлива для християнського життя. Якщо знатимете що Каїн був ревнивий та ненавидів свого брата, вважав за прикрість його щире духовне спілкування з Богом, ви зможете розпізнати такі речі навіть серед братів. Знання того, що Валаам зрештою подався спокусі та зробив Слово Бога засобом мирського зиску, дозволить і вам розгледіти таке. Знання про те, що Корей зневажив законну владу і образився на лідерство Мойсея, захистить вас від охочих до усобиць, яким не подобається бачити когось своїм лідером.

3) Хіба не зрозуміло, що Бог велить подіям відбуватись і що вони записуються в історії, аби ми вивчали їх і ставали мудрішими, краще бачили сучасність ради Христа і його церкви. Тож не припиняйте вивчати історію. Щодня примножуйте своє знання. Даймо нашим дітям найкращий захист від примх майбутнього, а саме – знання минулого. Пробуваючи з вами у навчанні в ім’я Христа і його царства, Пастор Джон

З англійської переклав

Лесь Герасимчук

Navigation
Volunteer Tools
Other Wikis
Toolbox